Powrót

Cała prawda o treningu EMS, „leniwym” fitnessie

Cała prawda o treningu EMS, „leniwym” fitnessie

Fitness EMS sprawdził się znakomicie i obecnie trudno sobie wyobrazić bez niego profesjonalne uprawianie sportu. Jest skutecznie stosowany przez sportowców w różnych fazach treningu, od zwiększania wydajności siłowej po regenerację.

Uderzającym dodatkiem do treningu EMS jest specjalny kombinezon, który zawiera kilkanaście elektrod dostarczających impulsy elektryczne do mięśni.

EMS to doskonałe uzupełnienie, a w niektórych przypadkach nawet alternatywa dla treningu na siłowni. Dzięki stymulacji elektrycznej intensywność ćwiczeń EMS jest wielokrotnie większa niż przy treningu konwencjonalnym, niezależnie od tego, czy jest to trening siłowy, czy funkcjonalny.

Ale najpierw najważniejsze.

Zacznijmy od najważniejszej rzeczy – odpowiedzią jest cytryna, jeśli chcesz „zbudować” piękne i zdrowe ciało bez wysiłku.

Ale jest dobra wiadomość: zamiast „męczyć się” przez dwie godziny na siłowni, możesz ćwiczyć tylko przez 20 minut dla zabawy! Podczas treningu mięśnie są dodatkowo pobudzane impulsami elektrycznymi – jest to bezpieczne i nie boli, ale jest bardzo skuteczne.

EMS, rewolucyjne podejście do treningu

W ciągu zaledwie 20 minut trenowane są wszystkie grupy mięśni. Ciało zostaje poddane takiej samej aktywności fizycznej, jak podczas pełnoprawnego treningu sportowego, a seans kończy się dziesięciominutowym masażem drenażem limfatycznym – odprężasz się, a mięśnie pracują dalej.

Cała prawda o treningu EMS, „leniwym” fitnessie

Fakty fitness EMS w liczbach:

 • Trening wraz z masażem zajmuje tylko pół godziny;
 • Trening EMS angażuje do 500 mięśni, w porównaniu do dwugodzinnego treningu siłowego na siłowni, podczas którego angażuje się nie więcej niż 100 mięśni;
 • Podczas pełnej sesji EMS spalasz 500 kcal. Dodatkowo EMS uruchamia mechanizmy i procesy metaboliczne w organizmie, które pozwalają spalić nawet o 2000 kcal więcej w ciągu kolejnych 48 godzin, co nie ma miejsca po klasycznym treningu.

Działanie elektryczne na określone grupy mięśni powoduje ich bezpośrednie „włączenie”. Impulsy przykładane są bezpośrednio. Ich parametry – częstotliwość, amplituda, kształt – są bardzo zbliżone do sygnałów fizjologicznych wysyłanych przez ludzki mózg. Są zatem skuteczne i całkowicie bezpieczne.

Ważną zaletą bezpośredniego oddziaływania jest ominięcie zewnętrznego „szumu”. Zmęczenie fizyczne, przesycenie emocjami i uwaga skupiona na abstrakcyjnych zadaniach utrudniają koncentrację na treningu.

EMS wymusza na Tobie dawanie z siebie wszystkiego w każdym stanie, bez nadmiernej aktywności fizycznej. Utrzymuje się normalne ciśnienie krwi i tętno.

Trening EMS: prawdziwe rezultaty

Trening metodą elektrostymulacji pozwala w krótkim czasie osiągnąć założone cele sportowe i kondycyjne:

 • Wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego;
 • Regeneracja mięśni po urazach;
 • Zmniejsz skurcze mięśni;
 • Pozbądź się zbędnych kilogramów – do 5 kilogramów miesięcznie (przy 20 minutach ćwiczeń dwa razy w tygodniu);
 • Zwiększ ogólny ton ciała;
 • Pobudzają krążenie krwi;
 • Napnij skórę i zwiększ jej elastyczność;
 • Stabilizują metabolizm;
 • Pozbądź się zlokalizowanych złogów tłuszczu.

W następnym artykule porozmawiamy konkretnie o osiągnięciu celów, które często wyznaczają sobie sportowcy:

 1. Ukierunkowane zwiększenie mocy mięśni i, jako miły bonus, budowa mięśni.
 2. Poprawa niektórych mechanizmów funkcjonalnych organizmu: zwiększenie szybkości, wytrzymałości, siły eksplozywnej i koordynacji. Wszystkie właściwości funkcjonalne są niezwykle ważne dla zawodowych sportowców.

Stosując EMS w swoich programach treningowych, możesz szybko i skutecznie osiągnąć rezultaty. Który rodzaj treningu najlepiej pozwoli osiągnąć zamierzony efekt – tradycyjny trening siłowy czy trening funkcjonalny? O tym przekonamy się w następnym poście!

Interesuje Cię technologia Justfit i produkty firmy EMS? Potrzebujesz więcej informacji? Proszę skontaktuj się z nami.