Powrót

20 minut EMS = 1,5 godziny na siłowni – przesada czy rzeczywistość?

20 minut EMS = 1,5 godziny na siłowni – przesada czy rzeczywistość?

20 minut EMS = 1,5 godziny na siłowni – przesada czy rzeczywistość?

 

Na pewno spotkałeś się ze sloganem studiów EMS twierdzących, że 20-minutowy trening EMS równa się 1,5 godziny na siłowni. Przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej, ponieważ chcielibyśmy, abyś zrozumiał zasady działania technologii EMS.

 

 

Urządzenie EMS działa jak drugi mózg, drugi układ nerwowy. Podczas wykonywania ćwiczeń nasz układ nerwowy wysyła impulsy do poruszania się, powoduje skurcze mięśni.

 

Dzięki urządzeniu EMS mamy drugi mózg, który pozwala nam pracować jeszcze ciężej. Aktywowane zostaje większa liczba włókien mięśniowych, więc niezależnie od tego, co robimy, trening będzie lepszy.

 

Justfit to urządzenie do elektrostymulacji mięśniowej, które nadaje się do:

  • treningu,
  • celów terapeutycznych,
  • kształtowania sylwetki i zabiegów kosmetycznych.

 

Elektrostymulacja mięśniowa (EMS) wykorzystuje prąd elektryczny do wywołania skurczu mięśni. Ten skurcz różni się od tradycyjnego treningu, który jest kontrolowany przez ośrodkowy układ nerwowy.

 

Stymulacja wywoływana przez układ nerwowy lub impuls elektryczny w neuronie ruchowym (potencjał czynnościowy) jest taka sama. Dlatego praca mięśnia będzie podobna, jeśli stymulujemy go na tym samym poziomie.

 

Mięsień naprawdę nie jest w stanie rozróżnić, czy bodziec został wywołany przez układ nerwowy, czy przez impuls elektryczny. Charakter i siła bodźca zależą od parametrów ustawionych na urządzeniu.

 

Prościej mówiąc, urządzenie Justfit potrafi także robić to, czego mózg nie jest w stanie.

 

Jeśli mózg jest w stanie stymulować większość włókien mięśniowych, to urządzenie jest bliskie 100%, dzięki czemu można osiągnąć większą synchronizację między włóknami.

 

Podsumowując, poprzez odpowiednią stymulację za pomocą urządzenia Justfit, ludzkie ciało nie tylko jest w stanie zwiększać i wzmacniać mięśnie, ale jednocześnie regeneruje się, odnawia i inicjuje swoje procesy samoleczenia. Ponadto, w przeciwieństwie do ludzkiego mózgu, urządzenie EMS przetwarza mięśnie za pomocą spójnych i jakościowych impulsów bez przeciążania układu krążenia ani powodowania zmęczenia umysłowego. Daje to lepsze i bezpieczniejsze efekty treningowe niż tradycyjne ćwiczenia samodzielne.